6/25/2010

У Холодному Яру знову житимуть трипільці

Черкащина завжди славилася своїми багатими природними ресурсами та заповідними територіями. Однією із таким унікальних і значущих на державному рівні є територія Урочища Холодний Яр, що на Чигиринщині. Місце де сконцентровано унікальний ландшафт, флору та фауну. Місце де представлені всі епохи існування людства. Місце, яке просякнуто нескоримим українським духом й унікальністю історії. На сьогоднішній день гостро постало питання збереження Урочища у його первозданному стані, бо з приходом людей на його територію, Холодний Яр все більше наражається на небезпеку свого вимирання: червонокнижні рослини – піддаються знищенню жителями ближніх сіл, багата лісова територія – теж під загрозою – багато хто мріє мати там власний дачний куточок… Першими почали бити на сполох екологічні ГО, як альтернативу вирішенню проблем Холодного Яру – представники екологічних організацій Черкащини та України загалом бачать у визнанні та узаконенні Холодного Яру як національної заповідної зони. Справа не з легких, і окрім величезної роботи на державному рівні існує потреба у вихованні екологічної свідомості місцевих жителів та відвідувачів Урочища.
Як один із способів екологічного виховання є проведення тематичного волонтерського табору, з метою привернення уваги громадськості до унікальності Урочища та необхідності у його збереженні.
Протягом 5 днів (з 23 по 27 липня 2010 р.), живучи у наметовому містечку на території Урочища Холодний Яр, волонтери із різних куточків Черкащини будуть пізнавати та досліджувати історію та екологічні особливості Урочища, вивчати історію та традицію різних історичних епох в які існував Холодний Яр. Передбачається, що інформаційні тренінги, ігри та розповіді будуть проводити самі ж учасники загону за принципом «рівний-рівному». А жити учасники будуть за всіма нормами та законами предків, які жили на території Холодного Яру – трипільці, скіфи, сармати…
Трудова складова загону полягатиме у благоустрої території Холодного Яру та формуванні екологічних стежок.
Окрім цього одним із важливих елементів життя загону є збір волонтерами легенд та історій про Урочище серед сільських жителів. Зібравши та розповсюджуючи легенди про Урочище, вдасться інформувати населення не лише прилеглих сіл але й всієї Черкащини і навіть України про унікальність цього природного ресурсу.

Немає коментарів:

Дописати коментар